Nakładki Invisalign

Wady zgryzu mają wpływ na naszą pewność siebie oraz zdrowie. Zęby są naszą wizytówką, dlatego rzadziej się uśmiechamy wiedząc, że nasze uzębienie nie jest właściwie ułożone. Krzywe zęby są również trudniejsze do czyszczenia i leczenia. Pojawiają się miejsca, do których trudno dosięgnąć szczoteczką, czy nicią. Obecnie ortodoncja oferuje wiele metod na skorygowanie zębów Pacjenta, lecz wiele osób unika aparatów ze względów estetycznych. Nie wszystkim odpowiadają metalowe zamki na zębach.

Aparaty Invisalign to doskonała metoda na poprawienie wyglądu uzębienia dla każdego, kto chciałby dyskretnie wyprostować swoje zęby. Leczenie polega na prostowaniu zębów za pomocą specjalnie wykonanych do tego celu, niewidocznych nakładek. Przezroczyste nakładki wywierają odpowiednią siłę na zęby i ustawiają je we właściwych miejscach. Nakładki są projektowane indywidualnie dla każdego Pacjenta. Po zeskanowaniu wyglądu i ustawienia zębów do systemu komputerowego jesteśmy w stanie dokładnie ocenić ilość potrzebnych nakładek do wyprostowania zębów, a co za tym idzie – określić długość leczenia. Widzimy też natychmiast efekt naszego leczenia ortodontycznego na ekranie komputera.

Przygotowane nakładki Invisalign są ruchome, a więc Pacjent może je w każdej chwili zdjąć. Nakładki Invisalign należy wymieniać na nowe w odstępach około dwóch tygodni. Pacjent powinien też, podobnie jak w przypadku innych aparatów, odbywać wizyty kontrolne. Jednak w tej sytuacji wizyty są rzadsze.


Co to jest Invisalign?

Invisalign to nowoczesna metoda korygowania wad zgryzu. Do zestawu należą przezroczyste nakładki zrobione z termokurczliwego silikonu. Doskonale przylegają do zębów Pacjenta i są całkowicie niewidoczne. Niebywałą zaletą tego typu aparatu jest komfort i wygoda użytkowania. Jego zastosowanie nie powoduje powstawania aft czy podrażnień, które często mogą się zdarzyć przy stosowaniu konwencjonalnych aparatów. Dodatkowo aparat Invisalign nie utrudnia mowy. Dbanie o higienę zębów w tym aparacie praktycznie nie różni się niczym od normalnego dbania o zęby. Nakładki po prostu zdejmujemy przed myciem zębów, dokładnie czyścimy jamę ustną, a następnie aparat zakładamy z powrotem na zęby. Nakładki nie wymagają zmiany diety, dzięki czemu Pacjent nadal może cieszyć się swoimi ulubionymi potrawami. Warto pamiętać, że aby leczenie przebiegało prawidłowo, powinno się nosić aparaty Invisalign przez 22 godziny na dobę.

Ile kosztuje Invisalign?

To, ile kosztuje Invisalign, zależy od wady zgryzu Pacjenta. Cena całej terapii zwykle zaczyna się od 7 tysięcy złotych. Jest to cena całkowita za leczenie, obejmująca planowanie leczenia, wszystkie nakładki oraz wizyty kontrolne.

Proces leczenia ortodontycznego aparatem invisalign

Krok 1

Konsultacja ortodontyczna


Podczas pierwszej wizyty ortodonta przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem w celu zapoznania się z potrzebami i oczekiwaniami pacjenta. Przed opracowaniem indywidualnego planu leczenia lekarz ortodonta wykona wycisk zębów pacjenta. W celu przeprowadzenia pełnej analizy warunków gryzowych konieczne jest również wykonanie badań RTG.

ok. 2 tygodnie

Krok 2

Omówienie planu leczenia


Opracowany zostanie szczegółowy plan leczenia z wykorzystaniem ClinCheck®, narzędzia do tworzenia wirtualnego, trójwymiarowego projektu terapii. Oprogramowanie ClinCheck prezentuje sekwencję ruchów zębów, które następują w trakcie leczenia – dzięki temu jeszcze przed rozpoczęciem leczenia pacjent może zobaczyć końcowy efekt leczenia aparatem invisalign.

ok. 2 tygodnie

Krok 3

Leczenie ortodontyczne


W trakcie terapii Invisalign każdy zestaw alignerów będzie wymieniany, tak aby zęby stopniowo przesuwały się we właściwe miejsce.

ok. 2-3 lata

x

Skontaktuj się z nami

  x

  Szanowni Pacjenci!

  Uprzejmie informujemy, że w okresie świątecznym nasz gabinet będzie pracował w następujących godzinach:

  • 27.12 9:00-14:00
  • 28.12 14:00-20:00
  • 29.12 13:00-18:00

  Z tej okazji życzymy także wszystkim wesołych świąt oraz szczęśliwego nowego roku!

  Zespół Ortoestetica.pl