Implantologia

Implanty Zębowe

Braki w uzębieniu to poważny problem, którego nie powinno się ignorować. Każdy utracony ząb należy uzupełnić, aby uniknąć efektu Godona i nie zaszkodzić swojemu uśmiechowi. Luka po zębie sprawia, że pozostałe zęby tracą podparcie. W trakcie przeżuwania działają na nie siły, które mogą doprowadzić do ich rozchwiania i osłabienia.

Poza tym w miejscu braku zębowego łatwo odkładają się pozostałości posiłków. Czasem trudno je usunąć i stają się pożywką dla bakterii. Te zaś mogą wywołać chorobę zębów zwaną próchnicą. Brak zęba może powodować także zaburzenia w stawie skroniowo- żuchwowym. W trakcie jedzenia odruchowo będziemy przerzucać jedzenie na zdrową stronę, co prowadzi do nadwyrężeń i nierównomiernego zużycia pozostałych zębów.

Utracony ząb może utrudniać wyraźną mowę, wywoływać bóle głowy i osłabiać mięśnie twarzy. Zostaje jeszcze problem natury psychicznej. Przy widocznych lukach rzadziej się uśmiechamy, co nie sprzyja kontaktom z innymi ludźmi i obniża samoocenę.

Im szybciej się skontaktujemy ze specjalistą, tym szybciej uda się dopasować odpowiednią metodę uzupełnienia braków. Implanty to idealne rozwiązanie, które pozwala uzupełnić powstałą lukę po pełnej ekstrakcji (czyli po zabiegu całkowitego usunięcia zęba wraz z korzeniem). W połączeniu z koronami protetycznymi, są doskonałą alternatywą, która w wyglądzie i funkcjonowaniu nie różni się od naturalnego uzębienia. W naszym gabinecie oferujemy leczenie implantologiczne przy użyciu najwyższych standardów.

Jak wyglądają implanty zębowe?

Wiele osób myśli, że implanty są tym samym co tzw. sztuczne zęby. Niewątpliwie zaskoczyłoby ich to, jak wyglądają naprawdę. Są to nieduże, tytanowe śruby, doskonale tolerowane przez organizm. Jako że ich większa część implantu ukryta jest w samej kości, ponad dziąsła wystaje niewielki, metalowy trzpień.

Aby implant przybrał kształt zęba należy go połączyć z uzupełnieniem protetycznym. W naszym gabinecie gwarantujemy dobór koloru oraz kształtu nowych zębów idealnie pasujących do pozostałych zębów naturalnych. Kolor dobieramy robiąc zdjęcia specjalistycznym aparatem fotograficznym lub kierując pacjenta bezpośrednio do laboratorium protetycznego. Jest to jedyna metoda pozwalająca zaprojektować idealny uśmiech dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjentów. Implantologia pozwala na zastosowanie kilku rodzajów uzupełnień, w zależności od ilości braków zębowych;

 • Korona na implancie – korona porcelanowa imituje prawdziwy ząb, Zachowuje jego wygląd i funkcję naturalnego zęba.
 • Most porcelanowy – jeżeli ubytek zębów jest większy od jednego, istnieje możliwość zrobienia mostu na implantach. Stosując tego typu rozwiązanie możemy uniknąć wszczepiania implantów w miejsce każdego brakującego zęba. Most protetyczny osadzany jest jedynie na dwóch wszczepionych implantach.
 • Proteza całkowita – osadzona na kilku implantach. Doskonałe, stabilne rozwiązanie w przypadku bezzębia. Tutaj bardzo popularne są uzupełnienia typu All ON Four lub ALL ON SIX. Gdzie całe uzębinie w jedny luku jest rekonstuowanę przy pomocy 4 lub 6 implantów.

Uzupełnienie braku zębowego implantem najlepiej jest wykonać zaraz po utracie zęba, gdyż niestymulowana kość z czasem słabnie. Należy zrozumieć, że w czasie przeżuwania i zaciskania szczęki dochodzi do nacisku na zęby. Te, poprzez korzeń, przekazują tę siłę do kości i stymulują ją. W przypadku braku zęba implant przejmuje funkcję korzenia i nie pozwala na powstanie zaniku kości.

Jak zakłada się implanty?

Na pierwszej wizycie specjalista dokładnie sprawdza stan uzębienia pacjenta i wykonuje badania diagnostyczne. Do diagnozy używamy tomografii komputerowej, skanów uzębienia oraz szablonów implantologicznych, aby precyzja i dokładność leczenia była jak największa. Następnie lekarz proponuje właściwą metodę kuracji. A jak zakłada się implanty? Muszą one być wszczepione w kość. W czasie zabiegu pod znieczuleniem chirurg nacina błonę śluzową i dopasowuje implant w odpowiednie miejsce. Po wygojeniu można przeprowadzić kolejny zabieg, jakim jest nałożenie korony.

Ile kosztują implanty zębowe?

Należy pamiętać, że implanty zębowe zastępują jedynie korzeń zęba. Aby uzyskać odpowiedni efekt należy doliczyć cenę uzupełnienia protetycznego. Ile kosztują implanty zębowe? Zabieg kosztuje od 2000 zł za jeden implant . Ile kosztuje korona protetyczna. most czy proteza na implantach? Tutaj zależy od wykorzystanego materiału, cena zaczyna się od 2000 zł.

Proces leczenia

Krok 1

konsultacja implantologiczna


W trakcie pierwszej wizyty lekarz implantolog przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem w celu zapoznania się z potrzebami i oczekiwaniami pacjenta. Kolejnym etapem jest wykonanie badania stanu kości, dzięku któremu określa czy istnieje możliwość wszczepienia w nią od razu implantu lub jej wcześniejszej odbudowy. W trakcie wizyty wykonywane jest również badanie RTG oraz zdjęcie fotograficzne uśmiechu pacjenta.

Krok 2

przedstawienie planu leczenia oraz kosztorysu


Celem drugiej wizyty jest zapoznanie pacjenta z wynikami badań oraz przedstawienie indywidualnego planu leczenia, uwzględniającego przebieg i przewidywany czas trwania leczenia.

ok. 1 tydzień

Krok 3

Wszczepianie implantu


W trakcie zabiegu, wykonywanego pod znieczuleniem, w kość zęba wszczepiany jest implant.

ok. 3-6 miesięcy

Krok 4

kontrola implantu


Po zagojeniu się implantu, odbywa się wizyta kontrolna. W trakcie wizyty wykonywane jest zdjęcie RTG oraz montowana śruba gojąca

ok. 2 tygodnie

Krok 5

wycisk pod koronę na implancie


W trakcie wizyty wykonywany jest wycisk pod obudowę protetyczną, która docelowo powinna być założona na implancie. Dobierany jest również kolor korony

ok. 2 tygodnie

Krok 6

oddanie gotowej korony


Po przygotowaniu odbudowy protetycznej przez pracownię, jest ona umieszczana i dopasowywana na implancie. Dzięki czemu pacjent może cieszyć się pełnym i nieskazitelnym uśmiechem

ok. 3 miesiące

Krok 7

kontrola


Ostatnim krokiem procedury jest finalna kontrola przez lekarza prowadzącego

Zapoznaj się z cennikiem

Implanty zębów


Konsultacja implantologiczna
200 zł
Implant – część chirurgiczna
od 3500 zł
Korona na implancie
od 2500 zł
x

Skontaktuj się z nami

  x

  Szanowni Pacjenci!

  Uprzejmie informujemy, że w okresie świątecznym nasz gabinet będzie pracował w następujących godzinach:

  • 27.12 9:00-14:00
  • 28.12 14:00-20:00
  • 29.12 13:00-18:00

  Z tej okazji życzymy także wszystkim wesołych świąt oraz szczęśliwego nowego roku!

  Zespół Ortoestetica.pl