Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna to ta dziedzina, której głównym celem jest poprawa estetyki zębów i harmonii uśmiechu. Wady zgryzu, braki zębowe, przebarwienia, pęknięcia lub ukruszenia zęba wywołują skrępowanie i obniżają samoocenę. Natomiast zadbane, zdrowe, białe zęby dodają pewności siebie, ułatwiają kontakt z drugim człowiekiem i pozwalają nam swobodnie się uśmiechać. Nowoczesne rozwiązania współczesnej stomatologii estetycznej i doświadczenie naszych lekarzy specjalistów to wszystko, co potrzeba, aby dokonać metamorfozy nawet mocno zaniedbanych zębów.

Estetyka zębów – gwarancja pięknego uśmiechu

W wyniku zaniedbań w higienie jamy ustnej na zębach osadza się kamień nazębny i pojawiają przebarwienia, które zaburzają estetykę zębów. W gabinecie stomatologii estetycznej wykonujemy zabiegi, które przywracają uzębieniu dawną biel, oraz takie, dzięki którym zęby stają się jeszcze jaśniejsze:

 • Skaling i piaskowanie – zabiegi higienizacji zębów, które dokładnie oczyszczają je z płytki bakteryjnej, osadu, złogów kamienia oraz przebarwień, np. tych od kawy, czerwonego wina lub herbaty. Zabiegi wykonywane są w ramach regularnej profilaktyki wraz z polerowaniem i fluoryzacją lub przed wybielaniem zębów.
 • Wybielanie zębów lampą Beyond – to profesjonalne, skuteczne i szybkie wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym. Zabieg wykonujemy na jednej wizycie. Na zęby aplikujemy specjalny preparat wybielający. Następnie światło lampy aktywuje jego działanie.
 • Wybielanie nakładkowe – polega na przygotowaniu dla Pacjenta indywidualnych nakładek na zęby. Wybielanie tego typu odbywa się w domu. Pacjent wypełnia nakładki otrzymanym od nas żelem wybielającym i zakłada je na określoną ilość godzin. Zazwyczaj wybielanie nakładkowe trwa około dwóch tygodni.
 • Bonding – to odbudowa zęba przy użyciu żywic kompozytowych. Bonding doskonale maskuje diastemę, pęknięcia, przebarwienia, wypełnia ukruszenia i wyszczerbienia. Materiał przylega do zębów dzięki siłom adhezji. Odcień żywic jest estetyczny, dopasowany do naturalnej kolorystyki zębów Pacjenta. To doskonała alternatywa dla licówek, choć nie może z nimi rywalizować pod względem trwałości.
 • Licówki – są idealnym rozwiązaniem w przypadku poważniejszych przebarwień zębów, niewielkich uszkodzeń mechanicznych, czy też zaburzającego estetykę kształtu, wielkości lub pozycji zęba. Są to delikatne, zazwyczaj porcelanowe płytki, które mocujemy na przednią (licową) powierzchnię zęba. Charakteryzują się dużą estetyką, gdyż imitują naturalne szkliwo tak doskonale, że są praktycznie niezauważalne. Licówki maskują drobne pęknięcia, ukruszenia, a nawet diastemę. Ich zastosowanie pozwala uzyskać naturalny, biały kolor zębów oraz ich harmonijny kształt. To właśnie licówki są sekretem zawsze doskonałego uśmiechu amerykańskich gwiazd, dając efekt nazwany “hollywood smile”. Licówki porcelanowe należą do bardzo wytrzymałych, nie ulegają przebarwieniom, a nawet ułatwiają utrzymanie higieny jamy ustnej, gdyż na porcelanie trudniej osadza się kamień nazębny.
 • Technika Flow Injection – wykorzystywana do precyzyjnej rekonstrukcji powierzchni żujących, podniebiennych oraz przedsionkowych zębów. Umożliwia przeprowadzenie szybkiej i bezinwazyjnej korekty kształtu zębów przy użyciu materiału kompozytowego. Doskonale maskuje diastemę i inne nieestetyczne szpary zębowe, przebarwienia i niedoskonałości szkliwa. Bywa wykorzystywana także jako rozwiązanie tymczasowe lub wspomagające przed trwałą rekonstrukcją protetyczną zębów przednich przy użyciu licówek ceramicznych.

Stomatologia estetyczna niesie pomoc także w sytuacji potrzeby odbudowy zęba lub leczenia nieprawidłowości zgryzu, współpracując z pozostałymi dziedzinami stomatologii, takimi jak protetyka, implantologia lub ortodoncja. W niektórych przypadkach, aby przywrócić estetykę zębów niezbędne są:

 • Estetyczne odbudowy zębów – odtworzenie pękniętego lub ukruszonego zęba.
 • Uzupełnienia protetyczne – odbudowa utraconych zębów z wykorzystaniem koron protetycznych i stworzonych na ich bazie mostów. W naszym gabinecie stosujemy wysokiej jakości, estetyczne i wytrzymałe korony porcelanowe oraz cyrkonowe. Zastępują one zniszczoną naturalną koronę zęba. Można je zamocować na pozostałość naturalnego zęba, a w przypadku całkowitej jego utraty – na wszczepionym implancie.
 • Implanty – to tytanowe wszczepy śródkostne i osadzone na nich uzupełnienia protetyczne. Umożliwiają uzupełnienie pojedynczych braków w uzębieniu, braków wielu zębów oraz bezzębia. Obecnie to najlepsze rozwiązaniu w sytuacji potrzeby uzupełnienia utraconego zęba.
 • leczenie ortodontyczne – leczenie wad zgryzu z zastosowaniem aparatów ortodontycznych. Obok tradycyjnych aparatów ortodontycznych stosujemy innowacyjne nakładki Invisalign. Tego rodzaju rozwiązanie charakteryzuje się dużą estetyką i komfortem leczenia, ponieważ nakładki są przezroczyste, termoplastyczne oraz nie posiadają metalowych elementów, tak jak tradycyjne aparaty stałe. Wykonywane są indywidualnie dla każdego pacjenta na dolny i górny łuk zębowy. Poprzez wywierany nacisk stopniowo przesuwają zęby na prawidłową pozycję.

Zapoznaj się z cennikiem

Gabinet higieny


Pakiet: indywidualny instruktaż higieny, scaling, piaskowanie, polerowanie, 1h
od 350 zł
x

Skontaktuj się z nami

  x

  Szanowni Pacjenci!

  Uprzejmie informujemy, że w okresie świątecznym nasz gabinet będzie pracował w następujących godzinach:

  • 27.12 9:00-14:00
  • 28.12 14:00-20:00
  • 29.12 13:00-18:00

  Z tej okazji życzymy także wszystkim wesołych świąt oraz szczęśliwego nowego roku!

  Zespół Ortoestetica.pl