Chcę zarejestrować wizytę

tel. +48 536 244 884

protetyka

Uzupełnij swój uśmiech

Protetyka zajmuje się zarówno uzupełnianiem utraconych tkanek zęba, jak i braków zębowych – zarówno pojedynczych, jak i bardziej licznych. Głównym celem tej dziedziny jest przywrócenie funkcjonalności i estetyki jamy ustnej. W naszym gabinecie oferujemy kompleksowe usługi protetyczne najwyższej jakości. Każda praca protetyczna jest indywidualnie dostosowana do potrzeb i oczekiwań pacjenta.

Dlaczego uzupełniać braki w uzębieniu?

Braki zębowe to nie tylko problem estetyczny. Wielu pacjentów nie jest świadomych jakie konsekwencje wiążą się z utratą nawet pojedynczego zęba.

protetyka gdańsk

Efekt Gordona

Pochylanie się i przesuwanie się zębów sąsiadujących w lukę po utraconym zębie lub wysuwanie zębów przeciwstawnych.

zmniejszenie ilości miejsca do odbudowy
zaburzenia artykulacji
odsłaniają się korzenie zębów
powstają ubytki przyszyjkowe

Zanikanie kości

Zanikanie kości wyrostka
zębodołowego w miejscu, w którym
jest luka po zębie.

przedwczesna utrata zdrowych zębów
zmiana rysów twarzy
przeciążenie pozostałych zębów
zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego

Rodzaje uzupełnień protetycznych w naszej ofercie

Mosty protetyczne

Uzupełnienie na stałe osadzone w jamie ustnej w przypadku braków zębowych. Takie rozwiązanie zapewnia doskonały efekt estetyczny, czynnościowy oraz wygodę użytkowania. Most porcelanowy lub pełnoceramiczny wiernie odtwarza kształt i kolor brakujących zębów.

Mosty protetyczne

Korony protetyczne

Uzupełnienie protetyczne odbudowujące zniszczoną koronę zęba przywracając funkcję zęba. Oferujemy korony porcelanowe na podbudowie metalowej lub cyrkonowej, zapewniające doskonały efekt estetyczny oraz trwałość.

Korony protetyczne

Wkłady koronowo-korzeniowe

W celu wzmocnienia zęba po rozległym ubytku próchnicowym, po leczeniu kanałowym lub mechanicznym złamaniu korony zęba nieodzownym etapem leczenia staje się zastosowanie wkładu koronowo-korzeniowego, wykonanego ze stopów metali powszechnie stosowanych w stomatologii.

Wkłady koronowo-korzeniowe

Protezy

Stosowane są w przypadku braków zębowych oraz całkowitego bezzębia. Oferujemy protezy ruchome i stałe. Protezy szkieletowe to nowoczesne, ruchome uzupełnienia protetyczne. Bardziej estetyczny wariant to proteza szkieletowa bezklamrowa umocowana na specjalnych zatrzaskach, zasuwach lub teleskopach.

Protezy

Podaruj sobie piękny uśmiech!