Zabiegi rewitalizacyjne
Nasza skóra jest najbardziej narażona na wszelkie czynniki zewnętrzne. Promieniowanie UV, zanieczyszczenie powietrza, szkodliwe substancje, z którymi stale mamy styczność, mają katastrofalny wpływ na zdrowie naszej skóry. Często też nie poprawiamy sytuacji niewłaściwą dietą lub siedzącym trybem życia. Alkohol i papierosy, również znacznie wpływają na szybsze starzenie się skóry.
Skóra z czasem traci swoją jędrność i elastyczność. W niektórych miejscach opada, w innych pojawiają się zmarszczki. Nieubłagany obraz upływającego czasu i trybu życia. Czasu wprawdzie zatrzymać się nie da, ale na pewno można spowolnić jego działanie. Zabiegi rewitalizacyjne służą do tego, by przywrócić skórze dawną świetność.
Rewitalizacja skóry – jak przebiega?
Zabiegi rewitalizujące można podzielić na rewitalizację twarzy i rewitalizację skóry. Chodzi w nich przede wszystkim dostarczenie skórze witamin, aminokwasów, minerałów i aktywnych koenzymów. Dobrze przeprowadzony zabieg poprawia wygląd skóry, jej sprężystość i nawilżenie.
Szczególnie popularne są zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Jest to składnik naturalnie występujący w skórze, który z czasem zanika. To właśnie jego ubytki prowadzą do osłabienia napięcia skóry. Wstrzykiwanie preparatu na bazie kwasu hialuronowego sprawia, że skóra wraca do dawnej jędrności. Jest to też najprostszy i najbardziej naturalny sposób na wygładzenie zmarszczek. Kwas hialuronowy jest neutralny dla organizmu i nie wywołuje reakcji alergicznych. Dodatkowo jest naturalnie przyswajalny przez organizm. Efekty zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego utrzymują się od 3 do 12 miesięcy.
Zabiegi rewitalizujące to nie tylko działanie kwasem hialuronowym. Mezoterapia jest często nazywana „zastrzykiem młodości”. Specjalista wprowadza w skórę pacjenta mieszankę substancji odżywczych i regeneracyjnych, witamin i kolagenów, która przynosi natychmiastowe efekty. Interesującym zabiegiem jest tak zwany Wampirzy lifting. Polega on na wstrzyknięciu w skórę pacjenta jego własnej krwi. Osocze bogatopłytkowe odpowiada za regenerację tkanek i w ten sposób poprawia zdrowie skóry.
Zabiegi rewitalizujące są bezpieczne, co nie zmienia faktu, że przed ich przeprowadzeniem konieczna jest konsultacja z lekarzem. Istnieją przeciwwskazania do ich wykonania. Rewitalizacja skóry i rewitalizacja twarzy nie powinny być robione w przypadku kobiet w ciąży i w czasie laktacji. Przeciwwskazaniem jest również aktywna opryszczka, rozległy trądzik, zaburzenie krzepliwości krwi i cukrzyca.