Wypełniacze

Nasza skóra z biegiem czasu traci jędrność i sprężystość. Z wiekiem pojawiają się również często niechciane zmarszczki. W innym przypadku nie zawsze jesteśmy zadowoleni z kształtu naszych ust lub konturów twarzy. Nie da się zatrzymać czasu, ale są skuteczne metody na jego spowolnienie. Jedną z takich metod są wypełniacze.

Wypełniacze mogą pomóc tam, gdzie zawodzi nasz organizm. Na jakość naszej skóry wpływa wiele elementów. Brak aktywności fizycznej, zła dieta, promieniowanie UV, papierosy i alkohol negatywnie działają na naszą skórę. Ta szybciej się starzeje i wiotczeje. Warto jednak pamiętać, że nie tylko złe nawyki psują skórę. Charakterystyczne zmarszczki przy oczach i w kącikach ust powstają pod wpływem uśmiechu. Śmiech wydłuża życie, ale ma też swój wpływ na nasz wygląd.

Nie każdemu muszą podobać się zmarszczki pojawiające się na twarzy. Medycyna estetyczna pozwala poprawić wiele elementów naszego ciała. Jednym z podstawowych zabiegów jest między innymi wypełnianie zmarszczek. W tym celu stosuje się tak zwane wypełniacze. Jest to jedna z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych metod walki z czasem.

Wypełniacze ust i zmarszczek

Wypełniacze ust i zmarszczek mają konsystencję żelu o właściwościach wiązania wody. Specjalna substancja jest identyczna z tą, która naturalnie występuje w skórze. Nie jest też pochodzenia zwierzęcego, co eliminuje pojawienie się na przykład reakcji alergicznych. Wypełniacze są neutralne dla ciała, dzięki czemu nie wymagają wcześniejszych kuracji, ani testów. Można od razu przystąpić do zabiegu. Sam zabieg jest prosty i nieinwazyjny. Wymaga jedynie niewielkiej aplikacji.

Najpopularniejsze są preparaty na bazie kwasu hialuronowego, który w swojej naturalnej postaci jest budulcem skóry. Po wypełnieniu zmarszczek pacjent może szybko wrócić do codziennej aktywności. Sam zabieg jest prosty i trwa od 15 do 40 minut. Pacjentowi podajemy znieczulenie miejscowe i aplikujemy preparat na bazie kwasu hialuronowego pod zmarszczkę, co wyrównuje ją z poziomem otaczającej skóry. Po zabiegu nie da się określić, w którym miejscu był przeprowadzony. Skóra jest gładka, a miejsce po zmarszczce niczym się nie wyróżnia nawet w dotyku. Wypełnianie zmarszczek jest zabiegiem tymczasowym. Jego efekty utrzymują się zwykle od 3 do 12 miesięcy (choć są preparaty działające od 15 do 24 miesięcy). Po tym okresie kwas hialuronowy jest wchłaniany przez organizm bez żadnych negatywnych konsekwencji.

Dzięki działaniu kwasu hialuronowego można wyrównać w zasadzie dowolne zmarszczki z okolicy twarzy. Najpopularniejsze zabiegi to wypełnianie bruzd nosowo – wargowych, zmarszczek wokół ust (zmarszczek palacza) oraz doliny łez. Przy odpowiednim wykorzystaniu kwasu hialuronowego (lub innych preparatów tego typu) możemy też poprawić drobne niedoskonałości w twarzy pacjenta. Można podnieść opadające kąciki ust, poprawić kontur twarzy lub powiększyć usta.

Innym rodzajem stosowanego przez nas preparatu jest polikaprolakton wapnia, np. o nazwie Ellanse. Ten innowacyjny sposób odmładzania wyglądu twarzy posiada unikalny skład. Po jego wprowadzeniu w skórę i połączeniu z naturalną tkanką pacjenta, działa na zasadzie naturalnego implantu. Dzięki temu jest on w stanie utrzymywać się w skórze przez długi czas – nawet 2 lata.

Zabieg z wykorzystaniem biostymulatora Ellanse nie tylko wygładza zmarszczki i odwraca oznaki starzenia. Poprawia on jakość i kondycję skóry, a nawet stymuluje ją do wytwarzania kolagenu. Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny. W szczególnych przypadkach możemy podać znieczulenie miejscowe. Ze względu na swoją efektywność i trwałość uzyskanych rezultatów jest jednym z częściej wybieranych zabiegów w naszym gabinecie.

Wypełniacze są bardzo bezpieczne, jednak należy zapoznać się z kilkoma ograniczeniami. Zabiegowi nie powinno się poddawać, gdy:

 • kobieta jest w ciąży lub karmi piersią;
 • pacjent cierpi na opryszczkę w aktywnej fazie;
 • występują zaburzenia krzepnięcia krwi;
 • pojawia się choroba skóry w miejscu zabiegu;
 • występują choroby układu odpornościowego;
 • pacjent ma skłonności do powstawania blizn;
 • pacjent miał wcześniej inne zabiegi chirurgii estetycznej (niektóre).

Poza tymi elementami nic nie powstrzymuje przed zastosowaniem wypełniaczy. Warto powtórzyć to, że wypełniacze nie wywołują alergii, więc są całkowicie bezpieczne dla alergików.

Nasze standardy leczenia

 • Długotrwały efekt


  Efekt utrzymuje się od 4-12 miesięcy. Uzależnione jest to od miejsca zabiegu, kondycji skóry, wieku i trybu życia pacjenta.

 • Bez powikłań


  Zabiegi z użyciem kwasu są bezpieczne. Reakcja może się objawić lekkim obrzękiem, zaczerwienieniem, utrzymującym się 2-3 dni.

 • Bezbolesne wygładzanie


  Zabieg wygładzania zmarszczek z reguły nie wymaga znieczulenia miejscowego. Ze względu na komfort czasami stosuje się znieczulenie kremem (np. EMLA)

 • Modelowanie ust ze znieczuleniem


  Okolica ust jest wrażliwa i zabieg powiększania ust zaliczany jest do nieprzyjemnych. Oferujemy najlepsze znieczulenie stomatologiczne lub znieczulenie w kremie

x

Skontaktuj się z nami

  x

  Szanowni Pacjenci!

  Uprzejmie informujemy, że w okresie świątecznym nasz gabinet będzie pracował w następujących godzinach:

  • 27.12 9:00-14:00
  • 28.12 14:00-20:00
  • 29.12 13:00-18:00

  Z tej okazji życzymy także wszystkim wesołych świąt oraz szczęśliwego nowego roku!

  Zespół Ortoestetica.pl