Wygładzanie zmarszczek

Na zdrowie naszej skóry wpływa nasz styl życia, dieta, promieniowanie UV i wiele innych czynników środowiskowych, o których nieraz nie mamy pojęcia albo nie mamy na nie wpływu. Z czasem skóra traci swoją sprężystość i jędrność, a w miejscach naprężenia mięśni twarzy pojawiają się zmarszczki mimiczne. Zabieg wygładzania zmarszczek pozwala na zablokowanie przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, czyli zatrzymanie skurczów wybranych mięśni twarzy. Obszar, w którym skóra uległa marszczeniu i fałdowaniu na nowo odzyskuje gładkość i jędrność. Wygładzanie zmarszczek to prosty zabieg doskonale poprawiający wygląd.

W celu usunięcia kłopotliwych zmarszczek wykorzystuje się substancje neutralne dla organizmu, co pozwala wykluczyć możliwość pojawienia się reakcji alergicznych. Preparat delikatnie wprowadzamy w okolice wymagające wygładzenia. Odczuciem, które towarzyszy w tym momencie pacjentowi może być porównane do ukąszenia komara. Zabieg jest ledwo odczuwalny, niemal bezbolesny.

Najczęściej wygładza się najbardziej widoczne zmarszczki mimiczne:

 • zmarszczki promieniste oka, tzw. kurze łapki,
 • zmarszczki poprzeczne czoła,
 • zmarszczki gładzizny, czyli tzw. lwia zmarszczka,
 • zmarszczki poziome czoła,
 • zmarszczki powiek dolnych,
 • zmarszczki królicze,
 • zmarszczki palacza.

Po wykonaniu zabiegu pacjent może szybko wrócić do codziennej aktywności. Po zabiegu nie da się określić, w którym miejscu był przeprowadzony. Skóra jest gładka, a miejsce po zmarszczce niczym się nie wyróżnia nawet w dotyku.

Pełne efekty zabiegu widoczne są po około 2 tygodniach, w tym pierwsze efekty zabiegu pacjent zauważa po 2-3 dniach. Wygładzanie zmarszczek jest zabiegiem tymczasowym. Jego efekty, w zależności od rodzaju i jakości stosowanego preparatu, utrzymują się przez kilka miesięcy. Następnie zaaplikowany środek jest wchłaniany przez organizm bez żadnych negatywnych konsekwencji.

Efekty zabiegu to przede wszystkim odmłodzony wyraz twarzy. Skóra jest wygładzona i wygląda na zrelaksowaną i jędrną. Co ważne, zaaplikowane preparaty nie zmieniają wyglądu twarzy, a jedynie ujmują jej lat.

Pomimo dużego bezpieczeństwa zabiegu wygładzania zmarszczek, istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania, o których informujemy pacjentów jeszcze przed rozpoczęciem terapii. Zabieg nie powinien być przeprowadzony w przypadku osób: w ciąży i czasie laktacji, z aktywną infekcją, z zaburzoną krzepliwością krwi, cierpiących na choroby skóry w obszarze zabiegu, stosujących terapię aminoglikozydami, chorujących na zaburzenia w połączeniach nerwowo-mięśniowych oraz chorych psychicznie.

Ile kosztuje wygładzanie zmarszczek?

Ile kosztuje wygładzanie zmarszczek? To zależy od ilości okolic twarzy, które mają zostać wygładzone. Cena zaczyna się od 400 złotych. Odpowiada ona jednej wizycie, która wystarczy do osiągnięcia oczekiwanego efektu. Kolejny zabieg będzie potrzebny dopiero po pełnym wchłonięciu się preparatu przez organizm pacjenta.

x

Skontaktuj się z nami

  x

  Szanowni Pacjenci!

  Uprzejmie informujemy, że w okresie świątecznym nasz gabinet będzie pracował w następujących godzinach:

  • 27.12 9:00-14:00
  • 28.12 14:00-20:00
  • 29.12 13:00-18:00

  Z tej okazji życzymy także wszystkim wesołych świąt oraz szczęśliwego nowego roku!

  Zespół Ortoestetica.pl